Kontrast:
Odstępy:
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu

O nas

Lokalna Grupa Działania „Zielony Wierzchołek Śląska” (LGD) jest dobrowolnym, trwałym i samorządnym zrzeszeniem o celach niezarobkowych. LGD jest partnerstwem trójsektorowym, które tworzą organizacje pozarządowe, osoby fizyczne i jednostki samorządu terytorialnego.

LGD powstała w 2006 r. w ramach Schematu I Pilotażowego Programu Leader+ PROW 2004-2006.

Cele LGD

LGD „Zielony Wierzchołek Śląska” działa na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, z uwzględnieniem ochrony oraz promocji środowiska naturalnego, krajobrazu i zasobów historyczno-kulturowych, rozwoju turystyki oraz popularyzacji i rozwoju produkcji wyrobów regionalnych.

Głównymi celami statutowymi Stowarzyszenia jest działanie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, a w szczególności:

Członkowie LGD „Zielony Wierzchołek Ślaska”

Lokalna Grupa Działania jest partnerstwem trójsektorowym:

Na koniec 2008 r. LGD liczyła 73 członków, w tym sektor społeczny reprezentowany był przez 52 członków, gospodarczy – 14 członków, sektor publiczny – 9 członków tj. wszystkie gminy z obszaru działania LGD oraz powiat kłobucki.

Już dziś możesz mieć wpływ na to co dzieje się wokół Ciebie!